Eğitimci bir ailede büyüyen Emek Külür, eğitim hayatı boyunca hep parlak bir öğrenciydi. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de başarıyla tamamladıktan sonra,1989 yılında Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan  Ege Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’ni kazanmıştır. Öğrencilik yıllarında iş hayatında adım atarak çalışmaya başladığı Ortodonti Kliniği’nde mezun olduktan sonra da profesyonel olarak çalışmaya devam etmiştir. Mezun olduğu dönemde İzmir’de çalışacağı muayenehane ve uzmanlığını yapacağı hastane hazırken yani hem parasını kazanıp hem uzmanlık yapabilecekken daha tüm bunları elinin tersiyle iterek hayali olan  New York Üniversitesi Implant Bölümü’nde 2 yıl uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.Uzmanlık eğitimi devam ederken,Brookdale Hastanesi’nde Dr. Norman Cranin ile ağız ve diş çene cerrahisi departmanında çalışmıştır. New York Üniversitesi Implant Bölüm Başkanı Dr. Denis Tornow’un özel kliniğinde Implant ve Estetik Diş Hekimliği alanlarında asistan olarak çalışmıştır.

Emek Külür Üniversiteyi Nerede Okumuştur?

Emek Külür üniversiteyi ailesinin isteği doğrultusunda ,Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden biri olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde okumuştur. Emek Külür eğitim hayatında aynı zamanda iş hayatına adım atan, Ortodonti Kliniğinde çalışmış ve mezun olduktan sonra da çalışmaya devam etmiştir. Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin hocalarının çok iyi eğitimciler olduğundan bahseden Külür, üniversite yıllarında Diş Hekimliği Fakültesinde okumayı askeri disiplin ile ilişkilendiriyor. Hekim olmanın verdiği sorumluluktan dolayı bu disiplinin eğitim hayatında olması gerektiğini ve kendi eğitim hayatının disiplinli ve aktif olarak geçtiğinden bahseder. Yoğun dersler ve uzun sınavlar ve laboratuvar derslerini başarılı bir şekilde tamamlar ve Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olur.

Emek Külür Ne Zaman Mezun Olmuştur?

Emek Külür 1989 yılında kazandığı Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden 1994 yılında başarıyla mezun olmuştur.

Emek Külür New York Üniversitesinde Hangi Eğitimi Almıştır?

Emek Külür New York Üniversitesi’nde Implant Bölümü’nde 2 yıllık uzmanlık eğitimi almıştır.Hayatında verdiği en doğru kararının hayalinin peşinden gitmeyi seçerek New York’a gitmek olduğunu söyleyen Emek Külür, Implant Bölümünü yeni bir bölüm olduğu ve önünün açık olduğunu düşündüğü için seçmiştir. Uzmanlık eğitimi devam ederken,Brookdale Hastanesi’nde bölüm başkanı olan  Dr. Norman Cranin ile ağız ve diş çene cerrahisi departmanında çalışmıştır.Çok değerli insanlarla deneyimsizken çalıştığını söyleyen Külür, Kafasındaki Diş Hekimi taslağının bu insanları görerek çalışmasıyla oluştuğunu söylemiştir.New York Üniversitesinde okurken zor dönemlerden geçse de pes etmeden yoluna devam etmiş ve sonrasında Brookdale Hastanesi’nde asistan olarak çalışmaya başlamıştır.

Emek Külür New York Üniversitesinde Ne Kadar Süre Eğitim Görmüştür?

Emek Külür 1995-1997 yılları arasında New York Üniversitesi Implant Bölümü’nde 2 yıl uzmanlık eğitimi görmüştür.

Profesyonel Olarak Nerelerde Asistanlık Yapmıştır?

Emek Külür Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinde okurken Ortodonti Kliniğinde asistan olarak çalışarak iş hayatına adım atmıştır. New York Üniversitesinde uzmanlık eğitimi sırasında Dr. Norman Cranin yanında Brookdale Üniversitesi Hastanesinde Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Bölümünde asistan diş hekimi olarak çalışmıştır. (1996-1997) New York Üniversitesi Implant Bölüm Başkanı Dr. Denis Tornow’un özel kliniğinde Implant ve Estetik Diş Hekimliği alanlarında asistan olarak çalıştı. Ülkeye döner dönmez Amerikan Hastanesi Diş Kliniğinde Asistan Diş Hekimi olarak çalışmaya başladı.