Üniversitede ordotonti bölümünü seçmesiyle  başlayan yoğun iş hayatı üniversite   hayatından sonra da yoğun bir çalışma temposuyla devam etmiştir. Üniversiteden sonra çeşitli hastanelerde görev yapan  Emek Kültür  hala da yoğun bir şekilde çalışmaya devam etmektedir. Yakaladığı bu başarının sırrını da bu istkrarlı çalışmaya bağlayan Emek Kültür gençlere de bunu tavsiye etmektedir.Bunun yanında bir işte başarılı olmanın o işi sevmekle de doğru orantılı olduğunu ifade etmektedir. Gençlerin bu yüzden sevdiklerii mesleklere yönelmelerini önermektedir.

Emek Külür’ün İlk İş Deneyimi Nerede Olmuştur?

Emek KÜLÜR   ilk iş deneyimini 1995 -1997 yılları arasında aldığı uzmanlık eğitiminin hemen ardından Brookdale Hastanesi’nde  diş hekimliğinde önemli bir isim olan Dr. Norman Cranin ile çalışarak  ağız diş ve çene cerrahisi departmanında yaptı.New York Üniversitesi Implant Bölüm Başkanı Dr. Denis Tornow’un özel kliniğinde de Implant ve Estetik Diş Hekimliği alanlarında asistan olarak çalıştı.

Emek Külür’ün İş Hayatı Tempolu mudur?

Öğrencilik yıllarında başlayan yoğun çalışmaya iş hayatına atıldıktan sonra devam eden Emek KÜLÜR başarısının ana anahtarlarından en önemli faktörün yoğun çalışma olduğunu ifade etmektedir. Gerek yurt içinde gerekse yurtiçinde önemli ve yoğun bir tempoda çalışmalarına devam etmektedir.

Emek Külür’ün Çalışanları İle İletişimi Nasıldır?

Öncelikle çalışan ve iş veren arasında olan iletişimin açık ve net olması gerektiğini savunan Emek KÜLÜR çalışma hayatında belirli prensiplerin olması gerektiğini savunan bir diş hekimi.Net olan çalışma saatine riayet kılık kıyafette özen gibi beli kuralları olduğunu ifade eden Diş hekimi Emek KÜLÜR bunların yanı sıra yanında çalışacak olan diş hekiminin  işe odaklanma ve o işi yapmaya gerçekten gönüllü olması gerektiğini ifade ediyor. Çalıştığı diş kliniğini benimsemesi gerektiği ve orada işlevsel olması gerektiğini de ekliyor. Çalışanlarına karşı dost canlısı ve bir o kadar da iş odaklı bir diş hekimi . Çalışanın işini yaptıktan sonra klinikteki işleri aksatmadıktan sonra çalışanlarıyla beraber keyifli vakit geçirmekten de  hoşnut.

Emek Külür Yoğun İş Hayatının Yanında Neler İle İlgilenmektedir?

Başarılı bir diş hekimi olan Emek KÜLÜR çocukluğundan bu yana sanata büyük ilgi duymaktadır. Özellikle heykelcilik konusunda kendini büyük ölçüde geliştiren Külür Heykellerini bronz ve cam kullanarak yapmayı tercih etmektedir. Yaptığı heykellerden bazıları Paris’te Lauvre Müzesinde sergilenmiştir. Bunun yanı sıra şiire de büyük ilgi duyuyor ve şiir yazıyor.Lise ve üniversite yıllarında resime merak salan KÜLÜR   resim konunda da kendini geliştirmekte olup  portre üzerinde çalışmak istemektedir. Müziğe de ilgili olan Emek KÜLÜR  çello kursuna gidip kendini bu alanda da geliştirmektedir. Diş kliniğinde çalışırken arkada fon müzik olarak klasik müzik dinlediğini de ifade etmektedir. Müziğin oksijen gibi inşa hayatı için grekli olduğunu ifade etmektedir.

Emek Külür Yoğun İş Hayatında Ailesine Vakit Ayırabiliyor mu?

Emek KÜLÜR, çok yoğun çalışmakta fakat bütün iş yoğunluğunun arasında ailesine mutlaka vakit ayırmaktadır. Haftanın belirli zamanlarında, düzenli olarak ailesi ile vakit geçirmeye özen göstermektedir.