Yasemin Külür’ün, henüz bebek denilecek bir yaşta babasını kaybetmesinin ardından, annesi Emek Külür, kızına hem annelik hem de babalık yapmıştır. Emek külür kızı Yasemin Külür ile anne kız ilişkisinin yanı sıra çok iyi arkadaştırlar. Beraber vakit geçirmeyi çok severler. Annesinin kendisini yetiştirmesi ile kıvanç duyan bir kız ve annenin kızının başarısıyla övünüp mutlu olduğu bir ilişkileri vardır. Yasemin Külür, iş hayatında annesi ile çalışırken dahi profesyoneliğini koruyarak, iş ahlakı ve çalışanları koruyup kollama konusunda da annesinin takdirini kazanmıştır.

Emek Külür’ün Kızı Kimdir?

Ünlü Diş Hekimi Emek Külür’ün  Uçak kazasında vefat eden ilk eşi Behzat Külür ile ilk evliliğinden Yasemin Külür doğar. Emek Külür kızına ve ailesine çok düşkündür. Lise son sınıfa kadar aklında diş hekimliği olmayan Yasemin Külür annesinin izinden giderek Diş Hekimi olmaya karar verdi. Aynı zamanda sanata olan ilgisi de mesleğinde onu annesi gibi ileriye taşıyacak gibi görünüyor. Emek Külür’ün aktardığına göre de kendisindeki el becerisi kızında da var ve estetik bakış açısı epey gelişmiş. Görsel zevkeri konusunda erken yaşlarda karar alma becerisi ve bu anlamdaki yönelimleri sanat bakış açısına katkı sağlamış. Çizimi çok iyi olmasına rağmen bununla ilgili bir çalışması mevcut değil. Kendisi Diş Hekimliğinden çok keyif alıyor.Yasemin Külür halen Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde okumaktadır.

yasemin-külür
Resim: Solda Yasemin Külür, Sağda Emek Külür

Emek Külür’ün Kızı Kaç Yaşındadır?

Emek Külür’ün kızı 20 yaşındadır. Yasemin Külür şuanda üniversite öğrencisidir.

Emek Külür’ün Kızı Hangi Mesliği Tercih Etti?

Yasemin Külür, annesinin izinden giderek diş hekimliği mesleğini seçti. Bu bir tesadüf olmayabilir. Annesinin işini başarıyla ve severek yapıyor olması belki de lise hayatı boyunca aklında olmayan Diş Hekim’liğine ilgi duymasını sağlamıştır. 

Emek Külür’ün Kızı Sanat İle İlgilenir mi?

Yasemin Külür sanat anlayışı ve bakış açısı olmasına rağmen belli bir sanat dalıyla aktif uğraşmamaktadır. kendisinin el becerisi ve çizime karşı belli bir yatkınlığı mevcuttur. Kendisinin en büyük odağını Diş Hekim’liği oluşturmaktadır.